19 Şubat 2011 Cumartesi

Zombie Kovboylar

1001 Roman Yayınlarının "Kara Dizi" çizgi roman serisinin ikinci kitabı olan "Billy The Kid - Ölmeyen Kin" içinde zombilerin cirit attığı bir western. Başka denemeler de olmuş mu bilemedim ama bir de sinema filmi buldum bu konuyu işleyen: "Undead or Alive"

Orjinal adı "Uccidero' Di Nuovo Billy the Kid" olan eserin yazarı Roberto Recchioni, çizenler Riccardo Burchielli, Christiano Cucina, Werther Del'edera, Roberto Roberto Recchioni. Olay örgüsüne ve hikayesine girmeden, okumayanlara açık ip uçları sunmadan şunu belirteyim bu çizgi romanda aşk, nefret, şiddet, kan ve vahşet var. Dahası Billy the Kid Zombi... :)

"Zombi Kovboylar" (Undead or Alive) filminin yönetmeni Glasgow Philips. Kendisini özellikle "South Park" çizgi filminden tanıyoruz. Başrolde Chris Kattan ile James Denton var. Bir de güzel hatunla bir ton zombie. Hani sinema diliyle bu tarz filmlere "b" mi "g" mi deniyor bilmiyorum ama benim düşüncem berbat olduğu. Bununla birlikte çizgi romanla paralelliği ve korku sinemasına eğlenceli bir gönderme yapıyor olması sebebiyle izlenebilir olduğu görüşündeyim.

Birini izleyip diğerini okumak ayrı bir keyif verebilir :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder